Hakkımızda

“Türkiye’de Macintosh kullanmak

bir zevk ve kültür olsun istiyoruz.”

ElmaKurdu listesi kurulduğu 1991 yılından beri misyonunu aynı çizgide  sürdüren ve “Türkiye’de Macintosh kullanmak bir zevk ve kültür olsun  istiyoruz” diyen Apple kullanıcılarının haberleşme, paylaşma ve yardımlaşma listesidir.

Dünya’nın ve karakutu’nun görüntüsünü, rengini değiştiren bir firma, bir marka’nın uslanmaz ve yorulmaz takipçileri. Siyah üstüne beyaz puantiyeli kara bilgisayarlardan, yanıp sönen beyaz dik cizgiyi enine kesen bir markanın yılmaz savunucuları. Çöp Sepeti gibi gereksiz bir isim ve görüntüye sahip çıkan, Dosya ve Düzen’i hayatlarının ve pencerelerinin hep üstünde tutanlar. Ilk Laser yazıcıdan beyaz kağıt üstüne sıcacık çıktıyı ilk alanlar, ilk sayfa tasarım programıyla tanışanlar (page maker), ilk harddisk ikonunu görenler (daha iyi bir ifade ile ilk ikonu görenler), ilk fareyi tutanlar, ilk disketi ilk disket sürücüye takanlar ve ilk disket sürücüden vazgeçenler, ilk bilgisayari konuşturanlar, ilk usb’yi ve ilk firewire’i görenler, ilk Truetype fontları kullananlar, ilk internetten parça parça müzik satın alabilenler, ilk müziği bir küçücük kutucuk içi dolu müzikçik (iPod’da dinleyenler, ilk pdf arayüzde çalışanlar, ilk ikonları 128×128 pixel görebilenler, ilk masaüstü arkaplanda ekran koruyucu oynatabilenler, ilk Türkçe arayüzlü işletim sistemini kullananlar, ilk Türkçe F klavye ile yazabilenler…

Ve daha bir çok ilk’i ilk görenler, ilk tanışanlar, ilk yaşayanlar.

Evet işte size kurtlar; elmayı sağ köşesinden ısıranlar ve bunu zevk olsun diye yapanlar, bundan zevk alanlar, hatta zevkten dört köşe olanlar (bkz imac, macbook, mac mini vs. :P)
Bu kurtlar, Türkiye’de zevk ve kültür olsun diye yaptıklarının artık bir zevk ve kültür olduğunu yakinen görmek, bunu sindire sindire yaşamak, doyumsuz zevkleri olan mac’lerin arz-ı endam (gösteriş) yapacağı grup etkinliklerine katılacaklar. Yürekleri birbirinden  hızlı atacak bu kurtlar, heyecanlarını sizlerle paylaşmak, bu heyecanı size  aktarmak için sizleri de bu gruba bekliyorlar.

Bu zevk ne kadar satırlara dökülse de boş, derler ya anlatılmaz, yaşanır. Buyrun “Farklı düşünün”cülerin arasına, buyrun kurtların anlatılmaz elma ısırıklarının sesleri arasında kaybolmaya…