Gecekondu: Mac’inizden TV izleyin.


Cahit Çerçioğlu‘nun hazırlamış olduğu Gecekondu isimli program ile Mac’inizden TV izleyebilirsiniz. Program Mac OS X 10.5 ve 10.6 versiyonlarını destekliyor.

Programı buradan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Windows Media altyapısını kullanan yayınları izleyebilmek için WMComponents yüklenmesi gerekiyor.

Cahit Çerçioğlu’nun iPhone için yazdığı radyo programına da buradan ulaşabilirsiniz.

Bu faydalı uygulamadan haberi olup da bize söylemeyen kıymetli arkadaşlara teessüflerimizi sunuyoruz.

GeceKondu

 1. #1 by Gökay BAYAZIT on 22 Nisan 2010 - 13:11

  Çok güzl bir uygulama. Bu uygulamayı bize kazandıran sevgili Cahit Çerçioğlu na emeği için çok teşekkür ederim. Mac ortamı için çok güzel bir açıgı kapatmış oluyor bu yazılım sayesinde. Tekrar ellerine emeğine sağlık.

 2. #2 by Gökay BAYAZIT on 22 Nisan 2010 - 13:16

  Bir de Habertürk kanalını bu listeye eklerseniz çok memnun oluruz.

 3. #3 by saadet on 22 Nisan 2010 - 18:49

  iphone içinde tv olsa super olur

 4. #4 by Emrah Yegin on 27 Mayıs 2010 - 13:23

  Full Screen özelliği olmaması çok kötü ayrıca pek çok TV kanalının direkt erişim adresleri internette mevcut. Neden bu kadar az kanal olduğunu anlayamadım. Cahit bey yine uğraşmış etmiş eline sağlıkta, çoğu kanalada bağlanamıyor (Hem evde hem ofiste defalarca denedim ATV, Kanal D, Show TV’yi açamadım)

 5. #5 by Ozan on 17 Haziran 2010 - 00:28

  Biraz yavaş bağlansa da çalışıyor. Ellerine sağlık program sahibinin. gerçekten mac de en çok aradığmı şey tivibu benzeri bir programdı.

 6. #6 by fırat on 08 Eylül 2011 - 20:37

  mac kullanıcısı olarak sizleri tebrik ediyorum gerçekten çok harika bir program yapmışsınız. ama bazı eksikleri var mesela tam ekran yapamıyoruz. birde bazen kanal kapalı uyarısı çıkıyor ekrana son zamanlarda hiç açılmıyor. bende programın içeriğini iceledim channels.plist ismindeki listede bazı likler var değiştirmeye çalıştım ama kalal linklerini bulamadı bu istediğimiz kanlı eklemek için bu likleri nasıl bulacağız yardımcı olurmusunuz. şimdiden teşekürler kolay gelsin.

 7. #7 by yusuf on 29 Kasım 2012 - 20:09

  guvenilmeyen kaynak deyip programi kurmuyor benim imac

 8. #8 by Devrim Gümüş on 30 Kasım 2012 - 00:37

  Sistem Tercihleri / Güvenlik ve Gizlilik / Genel / Şuradan indirilen uygulamalara izin ver: Herhangi bir yer ayarını yaparak yükleyebilirsiniz.

 9. #9 by Geehut on 13 Mart 2013 - 14:53

  Merhaba,
  I7 islemcili bir macbook pro retina kullaniyorum. programi yukledim ancak kanallari acmaya calistigimda “kanal kapali” diye bir mesaj beliriyor ve syah ekran goruyorum. Kanallarin adreslerinde bir degisiklik olmus olabilir mi ?

 10. #10 by Erdoğan Taşcı on 19 Ağustos 2013 - 17:11

  (Öncekini ismimle bağlamayı unuttuğum için tekrarlıyorum:)

  Ben Elmakurdu’nun ilk 150 üyesinden 50′sini kazandıran Adam Ajans Bilgisayar’ın sahibi idim. Kayıtlara bakılabilir. Birkaç makbul olmayan sahipli çek sebebiyle kapatmak zorunda kaldım. Son ricalarıma “ya, hep sana çalışalım, değil mi” diye cevap alınca Elmakurdu ile diyaloğum kesildi. Elmakurdu sosyetesine başka yaranma çabam olmadı.
  Çok çok eski sistem 7.6′larda bile Mac 5500 lerde bir kartla TV izleyebiliyorduk. Ben şimdi 800′ün üzerindeki belleği ve Sistem 9.2.2 ile G4 400′ümde TV izleyebilecek miyim? Bana yetiyor. Freehand ile proje çiziyor, Write Now ya da Word ile yazılarımı yazabiliyor, internette gezebiliyorum. Sahi unuttum; geçen yıla kadar ITunes ile klasikleri dinleyebiliyordum. Şimdi açılmıyor bile. Bilen birileri yardımcı olursa memnun olurum. İflastan sarkan borçlarımı ödeme çabalarım sebebiyle bazan yaramaz kızları izlemek dışında internete fazla vakit ayıramıyorum.
  Yorum için sürekli takibedemediğim için ayrıntılı bilgiye sahip değilim. Ama eski göz ağrısı “Elmakurdu Dergisi” nin (!) yeni ortamında sağlıklı şekilde yaşamını sürdürmesi elbette keyif verir. İsteyenlere 10 Yıl öncesine kadar tüm dergileri maddi ve CD olarak ta gönderebilirim.
  Erdoğan Taşcı, İstanbul

(yayınlanmayacak)

*